logo

Jak się pozbyć trądziku

skin-parts-girl

 

Trądzik spędza sen z powiek większości nastolatków na świecie. Niestety w okresie dorastania nasze hormony tak buzują, że na skórze pojawiają się okropne wypryski, z którymi walczy się niełatwo. Pozbywanie się trądziku to proces czasochłonny i niestety pociąga za sobą pewne nakłady finansowe. Całe szczęście mam to już dawno za sobą, ale mogę podpowiedzieć skuteczne sposoby (a raczej cały plan) pozbycia się trądziku.

 

1. Znajdź dobrego lekarza – według mnie dobry dermatolog to podstawa. Najlepiej pocztą pantoflową znaleźć kogoś, kto ma bardzo dobrą opinię wśród pacjentów (inernet jest do tego też super). Dobry dermatolog oprócz tego, że obejrzy naszą skórę dokładnie, to jeszcze zada nam mnóstwo pytań i będzie otwarty na nasze sugestie (w końcu my znamy naszą skórę jak nikt inny). Niestety trzeba się nastawić na to że wizyty kosztują a leki też nie będą tanie.

2. Cierpliwość i codzienna, rygorystyczna pielęgnacja . Na działanie niektórych leków trzeba czekać kilka miesięcy (czy to doustnych czy maści) i nie można odstawić po dwóch tygodniach bo nie widać rezultatów. Czasem nawet w początkowej fazie może się pogorszyć, bo skóra oczyszcza się z tego co zalega w porach. Przestrzeganie zaleceń lekarza to połowa sukcesu. Niestety nasz lekarz nie ma jednego złotego środka i czasami trzeba po kilku miesiącach zmienić kurację na inną. Nie ma co obwiniać lekarza – każda skóra jest inna i inaczej reaguje a lekarz to człowiek a nie czarodziej.

3. Kosmetyków szukamy w aptece a nie w drogeriach. Część kosmetyków drogeryjnych zawiera substancje zapachowe czy barwniki, które mogą zatykać pory. Najlepsze do pielęgnacji skóry trądzikowej są kosmetyki dermatologiczne z apteki, które mają bardzo delikatny skład, są odpowiednio testowane i przeznaczone do takiego typu cery. Drogeryjne kosmetyki do skóry trądzikowej bardzo często mocno wysuszają skórę, a jeśli stosujemy do tego maści na receptę, które też są wysuszające, to już jest za dużo dla naszej skóry i łatwo o podrażnienia.

4. Dobra kosmetyczka nie jest zła, ale tylko pod okiem lekarza. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych mogą bardzo pomóc, ale mogą też zaszkodzić. Należy uzgodnić z lekarzem jakie zabiegi stosować. Bardzo mocno odradzam oczyszczanie manualne (relikt, którego już nigdzie na świecie się nie stosuje), bo może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Super działają zabiegi złuszczania kwasami, ale polecam udać się na nie też do lekarza, który nas prowadzi a nie do kosmetyczki (dużo się nasłuchałam kiedy kosmetyczka przesadziła ze stężeniem i poparzyła komuś skórę).

5. Unikajmy podejrzanych miejsc. Jak jest podejrzanie tanio to ja omijam szerokim łukiem – czy to lekarz czy kosmetyczka. Spotkałam się z przypadkami, kiedy lekarz/kosmetyczka sami rozcięczali kwasy zamiast kupować te już odpowiednio rozcięczone przez producenta. Cena była bardzo przystępna, ale niestety skutki poparzenia leczyłam ładnych kilka tygodni.

 

 

thebeautytips.net

 

 Tagi:, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YOU MAY LIKE

Legally pink